U21: pontszerzés volt, de a győzelem ezúttal elmaradt

A Vegyész RC Kazincbarcika U21-es csapata szombaton öt szettben kikapott a Pénzügyőr SE-Debrecen felnőtt együttesétől az NB II keleti csoportjának 2. fordulójában.

Öt szoros szettet játszott egymással a két csapat. Habár az első fordulóban a VRCK nyert, a Pénzügyőr pedig kikapott, azt mindkét csapat tudta, hogy a kazincbarcikai meccs kemény lesz, hiszen amíg a hazaiaknál ügyes fiatalok, addig a vendégeknél rutinos játékosok vannak a keretben. Ennek megfelelően változatos volt a mérkőzés, és végül a debreceniek örülhettek a győzelemnek, de csak öt szettben – így két ponttal távoztak, míg a VRCK egyet kapott.

A többi mérkőzésen:
Szolnok U21 – DEAC 3-0
Kecskemét U21 – Gyöngyös 3-0
MEAFC-Miskolc – GLP Nyíregyháza 3-1

Eredmények, tabellák itt.

FÉRFI RÖPLABDA NB II, KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ
Vegyész RC Kazincbarcika U21 – Pénzügyőr SE-Debrecen 2-3 (-22, 20, -18, 22, -12)
Irinyi Tornacsarnok, 50 néző. V.: Villás, Kulcsár.
VRCK: Lőrincz, Péter, Simkó, Bibók, Földes, Pálfi. Csere: Tóth (liberó), Toma, László. Edző: Bokor Elek.

Bokor Elek: Végig kiélezett küzdelem volt a két csapat között. Amíg fejben koncentráltak voltunk és fegyelmezetten játszottunk, mi irányítottuk a mérkőzést. Sajnálom, hogy a végére fejben elfáradtunk, és sok gyermeteg hibát vétettünk. Látjuk a hibákat, dolgozunk tovább, hogy minél stabilabb csapat legyünk.

(Fotó: vrck.hu/archív)