Juniorjaink megszerezték első győzelmüket

Nem csak a felnőtt csapatnak sikerült Debrecenben nyernie, a junior együttesünk is sikerrel vette a DEAC elleni összecsapást (1-3; -6, 21, -19, -23), így megszerezte első győzelmét a szezonban.

A Pallós Gergő, Jerszi Richárd, Balogh Erik, Viszokai Marcell, Budai Balázs, Péter Márton összetételű csapat Pécsett még 3-1-es (-20, 23, 21, 16) vereséget szenvedett, de a hajdúsági településen már sikerült ilyen arányban győzedelmeskednie.

Az első játékrész nagyon sima volt, Viszokai 6-13-as állástól nyitást sem rontott, és mivel a Vegyész ekkor mezőnyben is ellenfele fölé nőtt, zsinórban 13 pontot tudott szerezni. Aztán a Debrecen magához tért, hozni tudta a második szettet, innentől pedig már kiélezett találkozót vívtak a felek. Szerencsére a következő két játékrészt a VRCK fiataljainak sikerült hozniuk: a harmadikat könnyebben, a negyediket nehezebben. Budai Balázs jó formában játszott végig, dacára annak, hogy a felnőttek találkozóján is szerepelt.