Kaposvár – Vegyész 3-0

Vereséggel kezdte a férfi röplabda NB I döntőjét a Vegyész RC Kazincbarcika, hiszen csütörtök este az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcának első felvonásán 3-0-ra (15, 19, 21) kikapott a címvédő Fino Kaposvár otthonában.

FÉRFI RÖPLABDA NB I, DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FINO KAPOSVÁR – VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA 3-0 (15, 19, 21)
Kaposvár, 600 néző. Jv-k: Adler, Bátkai-Katona.
Fino: Rása 6, Magyar B. 2, Bagics 10, Nagy J. 9, Dávid Z. 17, Bozóki 12. Csere: Deák (liberó), Bögöly 1. Vezetőedző: Demeter György.
Vegyész: Toronyai 2, Árva 3, Banai 7, Szabó D. 14, Kovács Z. 3, Juhász P. 6. Csere: Dudás (liberó), Bene (liberó), Surányi. Vezetőedző: Toma Sándor.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:1, 4:6, 8:7, 11:8, 15:11, 16:12, 20:12, 24:15. 2. játszma: 0:2, 8:7, 12:10, 14:11, 16:13, 16:16, 18:18, 18:19, 24:19. 3. játszma: 3:1, 8:6, 16:11, 18:13, 23:20, 24:21.

Demeter György, a Fino Kaposvár vezetőedzője: Gratulálok a csapatnak, örülök, hogy előnyt szereztünk a döntő első mérkőzésén. Kazincbarcikán is megpróbálunk nyerni.

Toma Sándor, a Vegyész RC Kazincbarcika vezetőedzője: Azt kértem a fiúktól, hogy ne engedjenek ki az elődöntő megnyerése után. Ez csak részben valósult meg. Sajnos, sokat hibáztunk.

RIPORT

Toronyi ász-nyitásával indult az idei bajnoki döntő, nem sokkal később aztán kézbe vette az irányítást a címvédő. Bozóki villant kétszer, Rása nagy blokkjával lett 6:6, Dávid Zoltán foghatatlan nyitásával pedig már a Fino vezetett. Rása ezután megint megállt parancsolt egy borsodi támadásnak, a népes szurkolótábor pedig több parádés labdamenetet láthatott egymást követően. 11:8 után a tavaly még kecskeméti színekben vitézkedő Árva nyitott ászt, a túloldalon pedig Nagy József akadályozta meg, hogy újra egyenlítsen a Vegyész. Újra elkapta a fonalat a házgazda, és hiába kért időt Toma Sándor, Dávid Zoltán 15:11-re alakította az eredményt. Ezután már nem volt megállás: a nagy kedvvel játszó kaposváriak szebbnél szebb pontokkal növelték tovább az előnyt. Egy remek hármas sánc után máris 20:12 állt a táblán, Nagy József pedig rövid időn belül játszmalabdához juttatta övéit. A következő labdamenet máris meghozta a befejezést: Bagics háló előtti megmozdulása szakasz-győzelmet ért (25:15, 1-0).

Két Vegyész-ponttal indult a második szett, de hamar utolérte ellenfelét a Fino. 5:4 után Bagics nyitott ászt, a túloldalon pedig a Kecskemét elleni elődöntő egyik mérkőzésén 48(!) pontig jutó Szabó Dávid igyekezett megkeseríteni a hazaiak életét. Ez a játszma már szorosabb volt, mint az előző, nagyobbat kellett küzdeni a pontokért. Nagy József szerzett egymás után két, szemet gyönyörködtető pontot, a második technikai szünetben pedig hárommal járt előrébb a (még) 16-szoros bajnok Kaposvár. A Vegyész játékosai nem estek kétségbe, és gyorsan egyenlítettek, sőt, átmenetileg a vezetést is átvették. Bagics ütése után 20:19 volt az állás, és rögtön magához rendelte tanítványait a borsodi szakvezető. A Fino újra rátalált a nyerő útra, és Bagics blokkjával már 22:19-re módosult az eredmény. Nagy József nagy bombája következett ezután, Magyar Bálint két ravasz szervája pedig el is döntötte a szett sorsát (25:19, 2-0).

A térfélcsere után felváltva estek a pontok, az egyik oldalon az ex-kaposvári Juhász szép blokkja, a másik térfélen pedig Bozóki kemény ütése érdemelt külön említést. Az első technikai szünetben 8:6 volt az állás, és a somogyi fiúkat az eredményjelző-berendezés meghibásodása sem zavarta meg. Dávid Zoltán minden helyzetben pontosan célzott, és Bozóki Bence is többször odapörkölt az ellenfélnek. A csereként beállt, érettségire készülő Bögöly Gábor egy ász-értékű nyitással tette le a névjegyét, ekkor már 16:11-re vezetett a Fino. Bozóki ütötte a 18. pontot, majd Bagics furfangos pontjának örülhetett a közönség. A barcikaiak kitartóan próbálkoztak, de már nem tudták utolérni a bajnokot. A támadásban és védekezésben egyaránt nagyot alakító Dávid Zoltán meccslabdához juttatta a hazai együttest, Bozóki ásznyitása pedig pontot tett a 66 perces mérkőzés végére (25:21, 3-0).

Folytatás szombaton 11 órától Kazincbarcikán.

(forrás: kapos.hu; fotó: boon.hu / Kozma István)