Kazincbarcikán készül a junior válogatott

Április közepén a kazincbarcikai Don Bosco Sportközpontban készül a magyar fiú junior válogatott az előtte álló Európa-bajnoki selejtezőre.

Tomanóczy Tibor edző legénysége április 16-án edzésekkel kezdi meg a munkát városunkban, majd a hét második felében felkészülési mérkőzéseket is játszik, többek között a VRC Kazincbarcika Magyar Kupa-győztes csapatával. Április 22-én szabadnapot kapnak a fiatalok, majd 23-án és 24-én Dunaújvárosban edzenek, 27-én pedig megkezdik szereplésüket az anapai selejtezőtornán Oroszország, Észtország és Izrael ellen.

A csoportból az első helyezett – vélhetően a házigazda, toronymagas esélyes Oroszország – automatikusa kvalifikálja magát a júliusi holland-belga közös rendezésű U20-as Európa-bajnokságra. A csoportok második helyezettjei pótselejtezőt vívnak pár héttel az Eb előtt.

Klubunkat Péter Márton játékos és Balázs István gyúró képviseli a junior válogatottban.


A MAGYAR JUNIOR VÁLOGATOTT
Játékoskeret:
Szabó Márton, Pesti Marcell (mindkettő Kecskemét) Farkas Róbert, Fülöp Péter ( mindkettő Szolnok), Flachner Dániel (Pénzügyőr) Hartyányi Gergő, Moró Ákos, Csizmadia Tamás, Tomanóczy Bálint, Flachner Kornél, Iván Bence, Iván Gergő, Matyiák Árpád (mindannyian Dunaferr) Szabó Barna, Szabó Bence, Kiss Máté, Horváth Kristóf (mindannyian Kaposvár) Péter Márton (VRCK) Lukács Zalán (Gran Canaria).
Vezetők: Tomanóczy Tibor, Demeter András, Beregszászy Szabolcs, Balázs István.

Fotó: Facebook/MRSZ Utánpótlás