Marek Kardos a felnőtt csapatunk új vezetőedzője!

A játékosként és edzőként is komoly nemzetközi tapasztalattal rendelkező Marek Kardossal hosszú távra tervez a VRC Kazincbarcika.

Klubunk, a VRCK örömmel jelenti be, hogy a felnőtt csapat irányítását a 2018/19-es szezontól Marek Kardos veszi át, akinek segítője Martin Dobias lesz.

„Azért választottam a VRCK-t, mert a klub hosszú távon a fiatal magyar játékosokra épít” – fogalmazott honlapunknak a 44 éves szakember. „Ezen a téren sok tapasztalatom van Lengyelországból, és azt hiszem, ez az egyetlen út ahhoz, hogy Európában a legjobbak közé lehessen kerülni. Ehhez társul a Bajnokok Ligájában való részvétel lehetősége és a klub anyagi biztonsága is. A fiatalokra kiemelt figyelmet kell fordítanunk, hiszen ez lehet a jövő alapja.”

Kardos a pozsonyi Comenius Egyetemen szerzett doktori és magiszteri címet, és 2002-ben már a legmagasabb edzői képesítésnek is a birtokában volt. Játékosként a VKP Bratislavában kezdte karrierjét, öt bajnoki cím és három Szlovák Kupa-siker után állt légiósnak 1996-ban. Franciaországban és Ausztriában is játszott, de legnagyobb sikereit a lengyel Mostostal Kedzierzyn Kozle röplabdázójaként érte el. Amellett, hogy bajnokságot és Lengyel Kupát is nyert, a Bajnokok Ligájában sok nagy csatát megélt: 2002-ben negyedik, 2003-ban pedig harmadik lett csapatával a korábbi feladó. Profi karrierjét 2009-ben fejezte be a szintén lengyel AZS Czestochowa játékosaként.

Martin Dobias (balra) és Marek Kardos (középen) munkában.

Egy évvel később már a világ egyik legerősebb bajnokságában szereplő Czestochowa vezetőedzője volt, és rögtön a debütáló szezonjában a negyedik helyhez segítette a klubot, 2012-ben pedig a Challenge Kupát sikerült megnyerniük. Ezzel párhuzamosan 2013 és 2015 között a szlovák válogatott másodedzője is volt, majd 2015-ben a VKP Bystrina SPU Nitra vezetőedzőjének nevezték ki. Két bajnoki aranyérem (2016, 2017) mellett a Közép-európai Ligában is dobogóra vezette a nyitraiakat (2017). 2018-tól a Szlovák Röplabda Szövetség (SVF) alelnöki pozícióját is Kardos tölti be, aki a szlovák mellett angolul, lengyelül, franciául, olaszul és oroszul is folyékonyan beszél.

A VRCK új vezetőedzőjének segítője Dobias lesz, aki már három éve dolgozik együtt Kardossal.

A csapatot az elmúlt másfél szezonban irányító Daniel Oravectől sem köszönt el klubunk, a rutinos szakember az utánpótlásban tölt be vezetőedzői pozíciót.

A Marek Kardossal és Martin Dobiasszal készített első interjút péntek reggel olvashatják honlapunkon!


VRC Kazincbarcika are delighted to announce the signing of Marek Kardos as a new head coach, and his assistent, Martin Dobias.

„I chose the VRCK ’cause long term project based on young Hungarian players” – Kardos told to vrck.hu, who is also the vice-president of Slovakian Volleyball Federation (SVF). „I have many experience with that from Poland, and l think this is the only way to be part of the top volleyball in Europe. It is coming with Champions League and with commercial side as well. We have to take care of youth in our area, this can be the base for the future.”

Kardos studied at the Comenius University of Bratislava, obtained a Ph.D. and magister degree, and also got the highest coaching license in 2002. He played for VKP Bratislava, where he won the championship five times and the Slovakian Cup three times. The former setter also played in France and Austria, but achieved his greatest success’ with the Polish side Mostostal Kedzierzyn Kozle. Beside of the national gold medals, Kardos finished with Kozle the 4th (2002) and 3rd (2003) position in the Champions League.

After his carrier as a player, immediately started to coaching the Polish AZS Czestochowa. In their first season they finished 4th in one of the strongest championships in Europe, and in 2012 Czestochowa won the Challenge Cup with Kardos. Between 2013 and 2015 he helped the Slovakian national team as an assistent, and from 2015 he was named as head coach of VKP Bystrina SPU Nitra. With two Slovakian Championship gold medal and with a bronze at the MEVZA, in 2018 Kardos decided to accept and offer from VRCK.

Dobias will be the assistent of Kardos, they are already worked together in the last three years.

Former first team head coach, Daniel Oravec, still work with our club, he named the head coach at the club’s youth system.

You can read the first interview with Marek Kardos and Martin Dobias at Friday morning!