Ötszettes edzőmérkőzés Kecskeméten

Szerda kora délután a Kecskeméti RC vendégeként játszott ötszettes felkészülési mérkőzést a Vegyész RC Kazincbarcika.

Toronyai Miklós vezetőedző a Páez, Ciupa, Juhász, Árva, Budai, Péter, Dudás hetest küldte pályára kezdőként, de mindenki, így Csizmadia, Bibók, Tóth, Földes és Együd is lehetőséget kaptak – Simkó KRESZ-vizsgára készül, így igazoltan hiányzott.

Az első játszmát a hazaiak nyerték 25-21-re, annak ellenére, hogy a VRCK több ponttal is ment a szett derekán. Toronyai ezt még a buszútnak tudta be, és a második és harmadik szettben azt kapta csapatától, amire számított: helyenként jó röplabdával, előbb 21-re, majd 13-ra nyertek a sárga-kékek. A negyedik felvonásban ismét a kecskemétiek bizonyultak jobbnak (25-20), míg az ötödikben mindkét csapat lehetőséget adott a komplett cseresornak – azonban ez is 25 pontig tartott, melyet 21-re nyert a KRC.

Ezzel a Vegyész letudta a felkészülési programját, már ami a mérkőzéseket illeti, hiszen legközelebb már csak tétmeccset játszik, méghozzá szeptember 27-én, Dunaújvárosban.

(főcímkép: vrck.hu/archív)