Rekordszámú utánpótláscsapattal és több mint 300 fiatallal elindult klubunk szezonja

A mögöttünk hagyott hétvégén a Vegyész RCK ifi (U19) együttese megkezdte szereplését a 2019/2020-as idényben. Utánpótlásfronton az idei szezonban 20 csapatunk több mint 300 röplabdása fog pályára lépni a Vegyész RC mezében.

Klubunk az elmúlt két évben rengeteg energiát fektetett abba, hogy ismét vonzóvá tegye a röplabdát a fiatalok körében. Ez sikerült, hiszen jelenleg 294 igazolt játékosa van a Vegyész RCK utánpótlásának, ez a szám azonban folyamatosan nő, jelenleg is további 44 gyermek igazolása van előkészületben – és hozzájuk még jönnek a röplabdát ez évben elkezdők. A nagy népszerűség utánpótlás-edzőinknek, a már röplabdázó gyerekeknek és szüleiknek ugyanúgy köszönhető, mint felnőtt gárdánk sikerességének.

Mivel a 300-as határt sikerült elérni, egyre nagyobb hangsúlyt kell fektetni a minőségre. Veres István irányításával a Pollackban és a Kazinczy Ferenc Tagiskolában színvonalas munka folyik a lány és fiú csapatoknál egyaránt, míg az Ádám Jenő Tagiskolában Máthé Lászlóék tesznek meg mindent azért, hogy a felnőtt meccseken most még labdát szedő gyerekek évek múlva viszont lássák magukat a Don Bosco Sportközpont parkettjén. Marek Kardos szakmai igazgató folyamatos kapcsolatban áll, tanácsokkal látja el Bagó László, Bokor Elek, Daniel Oravec és Toronyai Miklós edzőket, utóbbi kettő pedig Berentén és Bánhorvátiban is segít a sportág alapjainak elsajátításában.

A szezon során igyekszünk minden csapatot bemutatni, alább pedig az látható, mely korosztályokban képviselteti magát a Vegyész:

 • U21-es fiú csapat; férfi NB II, Kelet A-csoport (majd U21-es junior bajnokság)
 • U21-es lány csapat; női NB II, Kelet B-csoport (majd U21-es junior bajnokság)
 • U19-es fiú csapat 1, I. osztály
 • U19-es fiú csapat 2, II. osztály
 • U19-es fiú csapat 3, II. osztály
 • U19-es fiú csapat 4, II. osztály
 • U19-es lány csapat, II. osztály
 • U17-es fiú csapat, I. osztály
 • U15-ös fiú csapat, I. osztály
 • U15-ös lány csapat, II. osztály
 • U13-as fiú csapat 1, II. osztály
 • U13-as fiú csapat 2, II. osztály
 • U13-as lány csapat, II. osztály
 • U11-es fiú csapat
 • U11-es lány csapat
 • U10-es fiú csapat
 • U10-es lány csapat

A felsorolt csapatokon kívül további együtteseket fog indítani a Vegyész a Vollé2020 nevű programban. Ezeken a viadalokon olyan fiatalok játszhatnak, akik egyelőre nem rendelkeznek igazolással a Vegyésznél, vagy már rendelkeznek, de még nem szerepeltek bajnoki jegyzőkönyvben. Ezeken a versenyeken tervezi klubunk elindítani a berentei, a bánhorváti Kazinczy Gábor, valamint a kazincbarcikai Tompa Mihály református általános iskola tanulóit (hozzájuk még csatlakozhatnak a városi Pollack Mihály Általános Iskola tanoncai).

Az I. osztályban szereplő U19-es fiú csapatunk a hétvégén Szolnokon lépett pályára, mármint egy része. Hárman ugyanis kisebb sérülés miatt nem tudtak elutazni, Tóth Krisztián bokája pedig az első, Debrecen elleni találkozón bicsaklott ki – neki és társainak is ezúton kívánunk mielőbbi felépülést. A DEAC-tól 2-1-re, a jobban összeszokott Kecskeméttől és Szolnoktól 3-0-ra kapott ki az Oravec és Toronyai által irányított csapat, amely sokra hivatott.

„Nem lehet elmarasztalni a fiúkat, mert magukhoz képest jól teljesítettek, főleg annak fényében, hogy többen közülük csak tizenöt-tizenhat évesek, valaki két hónapja röplabdázik, és a hiányzók miatt ezúttal nekik kellett előlépniük” – fogalmazott érdeklődésünkre Toronyai. „Ez egy jó, sokra hivatott társaság. Egy hónap múlva visszavághatunk a DEAC-nak, és akár a többieknek is okozhatunk meglepetést.”

(fotó: vrck.hu/archív)