A szlovák Banska Bystrica (Besztercebánya) és a házigazda VK Mirad UNIPO Presov (Eperjes) ellen játszik egy-egy mérkőzést a Vegyész RC Kazincbarcika szombaton.
A Vegyész a tervek szerint 11 órakor megmérkőzik a hazaiakkal, majd 14 óra körül a besztercebányaiakkal. A VRCK évek óta „állandó vendég” az eperjesi tornán, és a Presov is pályára fog lépni szeptember 26-án és 27-én a saját rendezésű tornánkon.
„Van még időnk a dolgok összerakására, a hiányosságok pótlására” – mondta Kiss Máté csapatkapitány honlapunk azon kérdésére, hogyan értékeli a felkészülés eddigi szakaszát. „Terheltek vagyunk az alapozás miatt, és direkt nem a fáradt szót használtam. Ez viszont természetes, hiszen erről szól ez az időszak, ez adja meg később az erőt, az energiát.”
A Vegyész két felkészülési mérkőzést már játszott a DEAC-cal szemben, mindkét összecsapást a hajdúságiak nyerték. Liberónk szerint ezek a meccsek megmutatták, hol tartanak a mieink jelenleg csapatszinten, de azt is rávilágítottak, miben kell előrelépni.”
„Fejben még nem tartunk ott, ahol lenni szeretnénk, de ezek a mérkőzések pont erre jók, hogy fejlődjünk, és végül odaérjünk, ahová vágyunk. Ilyenkor lehetőség van gyakorolni és összerakni a játékot, pótolni a hiányosságokat” – tette hozzá.
Kiss Mátét megkérdeztük a két új feladóról is, hogy őket miként tudná a szurkolóknak jellemezni.
„Igor egy klassz csávó, ügyes, remek képességekkel rendelkezik, emellett pedig vagány és nagyon szenvedélyes” – mondta a lengyel Igor Gnieckiről, majd rátért Török Somára. „Róla a kicsi a bors, de erős kifejezés jut eszembe. Ő is ügyes, szeretne tanulni és fejlődni, ezt látni rajta. Gyors, jól mezőnyözik, és szerintem mind a ketten sokat fognak tanulni Toronyai Miklós vezetőedzőtől.”