Évről évre rangosabb a Don Bosco Kupa

Szeptember 7-e és 9-e között rendezi a VRC Kazincbarcika és a Don Bosco Sportközpont a III. Don Bosco Kupát.

A magyar bajnok és kupagyőztes házigazda mellett a szlovák bajnokság ötödik és második helyezettje, a KDS-sport Kosice és a VKP Bystrina SPU Nitra érkezik a háromnapos tornára, míg Csehországot az Extraliga 5. helyezettje, a Volejbal Brno képviseli. Habár klubunk egy lengyel csapatot is szeretett volna vendégül látni, hogy a torna egy hamisítatlan V4 torna legyen, de a megkeresett csapatoknak már voltak korábban lekötött eseményeik.

Pénteken kettő, szombaton négy, majd vasárnap ismét két találkozót nézhetnek meg a Don Bosco Sportközpontba kilátogatók. Az eredetileg 17 órára kiírt pénteki VRCK – Kosice mérkőzés fél órával később kezdődik, így az azt követő összecsapás is csúszik. A pénteki és szombati mérkőzések három szettesek (25 pont), míg a vasárnapi helyosztók három nyert játszmáig tartanak.

Ez lesz a harmadik Don Bosco Kupa: 2016-ban és 2017-ben is a Presov nyert, míg a VRCK előbb a harmadik, majd a második helyen zárt.