A válogatott előszobájába lépett két vegyészes lány

A Vegyész Röplabda Club Kazincbarcika két fiatal tehetsége, Béres Eszter és Kopasz Lili is kapott meghívót a magyar U16-os leány röplabda-válogatott tehetségtoborzó táborába.

Mérföldkőhöz érkezett klubunk női szakosztálya, hiszen korábban még nem volt példa arra, hogy a válogatott előszobájában szerepeljenek játékosaink (arra már igen, hogy Kazincbarcikáról a válogatottig jusson valaki, de annak már több évtizede).

Most azonban két U15-ös lányunk, a 2009-es születésű Kopasz Lili, valamint a 2010-es Béres Eszter is bizonyíthat Halász Márta szövetségi kapitánynak és szakmai stábjának. Az edzőtáborra júliusban kerül sor, Szegeden.

A női röplabda 2019-ben indult el a Vegyészen belül, de magának a női röplabdázásnak komolyabb hagyománya van városunkban.