Egy szettben nem, de háromban nyertünk a Kecskemét ellen

Négy szettben győzött a GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika a Kecskeméti RC ellen az Extraliga 5. helyéért tartó párharcának első mérkőzésén, így előnybe került az egyik fél második győzelméig tartó párharcában.

Toronyai Miklós vezetőedző kérésének megfelelően csapata jól kezdte a mérkőzést, már az elejétől irányítottak Bibók Balázsék, válogatott átlónk gyakorlatilag hiba nélkül támadott. Az első játszma derekán már hatpontos volt a Vegyész előnye, amit nem adott le, végig sikerült megtartania (25-18, 1-0).

Több kecskeméti játékos teljesítménye is feljavult, Varga Péterék el is kezdték a pontszerzést, és igen színvonalas röplabdát játszott mindkét csapat ekkor. Ebben a játszmában keveset hibáztak az együttesek, de az alföldiek támadójátéka hatékonyabb volt, és nagy csatában egalizáltak is (23-25, 1-1).

Újfent a GreenPlan-VRCK diktálta a tempót, szinte végig három-négy ponttal ellenfele előtt járt. Az alföldiek azonban nem adták olcsón a bőrüket, kellemetlen ellenfélnek bizonyultak, 19-17-nél először jöttek vissza két pontra. Jan Jirásek pillanatok alatt visszaállította a négypontos fórt, és minimális izgalmak mellett ugyan, de ismét előnybe kerültek Cziczlavicz Dávidék (25-21, 2-1).

Roman Gurszkijék a negyedik szettben is bekezdtek, Cziczlavicz sorra szerezte a pontokat: támadásból, blokkból és nyitásból is (10-3). Kapaszkodott a Kecskemét, nem hagyta magát, Toronyai ennek ellenére beküldte Toma Ádámot, aki rögtön pontot is szerzett (14-8). Csordás László beállt mezőnyözni liberóposzton, illetve jött az ütő Fecske Szabolcs is – Toronyai tehát igyekezett minden olyan fiatalnak lehetőséget adni, aki a szezonban ritkán jutott lehetőséghez felnőtt meccsen (20-12), Fecske is pontot szerzett. Jól ment a fiatalokkal is a csapatnak, meglett a siker (25-18, 3-1).

Folytatás vasárnap 19 órától, Kecskeméten.

JEGYZŐKÖNYV
FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA, RÁJÁTSZÁS, 5. HELYÉRT
GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika – Kecskeméti RC 3-1 (18, -23, 21, 18)
Don Bosco Sportközpont, Kazincbarcika, 180 néző. V.: Halász T., Szarka.
Vegyész: Gurszkij 6, Péter M. 9, Garan 4, Bibók 23, Jirásek 14, Cziczlavicz 10. Csere: Kiss (liberó), Óhidi, Péter B., Toma 1, Csordás (liberó), Fecske 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Kecskemét: Török S. 4, Kecskeméti 15, Boldizsár 10, Varga 16, Farkas 4, Gacs 8. Csere: Török Zs. (liberó), Mócza. Vezetőedző: Deák Márk.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a GreenPlan-VRCK javára.
Az eredmény alakulása, I. szett: 4-3, 10-7, 14-9, 18-14, 22-16. II. szett: 4-4, 9-7, 14-15, 18-20, 21-23. III. szett: 5-2, 10-5, 16-11, 19-15, 22-20. IV. szett: 6-1, 10-6, 16-10, 21-13.

Toronyai Miklós: Gratulálok a fiúknak. Úgy érzem, végig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, leszámítva a második szett megingását. A meccs nagy részében azonban minden játékelemben jobbak voltunk ellenfelünknél. Ismét köszönjük a szurkolást, megtettük az első lépést az ötödik hely megszerzéséért.

Deák Márk: Nem azért vagyok szomorú, mert kikaptunk, hanem a mutatott hozzáállás miatt. Saját magunkkal küzdöttünk, rengeteg hibával játszottunk, ami egy ilyen ellenféllel szemben nem fér bele. Otthon igyekszünk megnehezíteni a Kazincbarcika dolgát.

(fotó: Kovács Loretta, VRCK)