Nebojsa Januzovics egy évre aláírt

Aláírta a szezon végéig szóló szerződését a Vegyész RC Kazincbarcika magyar bajnoki ezüstérmes csapatával Nebojsa Januzovics. A 28 éves nyitásfogadó-ütő rögtön a hétfői edzést követően fogott kezet Kárpáti László elnökkel.

Kárpáti László elnök és klubunk új játékosa, Nebojsa Januzovics.
Kárpáti László elnök és klubunk új játékosa, Nebojsa Januzovics.

Toma Sándor még szinte véget sem vetett az edzésnek, a csak Kebinek becézett játékos rögtön aláírta a szezon végéig szóló kontraktusát. A szerb Januzovics és a VRCK között szóban már csütörtökön létrejött a megállapodás, az elmúlt napokban pedig a részletekben is sikerült megállapodniuk a feleknek.

„Örülök, hogy sikerült megegyeznünk, nagyon akartam, hogy összejöjjön ez a lehetőség” – mondta a vrck.hu-nak Januzovics. „Tetszik ez a kis város, a csapattársakkal is jól kijövök, és remélem, hogy közösen sikerül néhány igazán nagy dolgot véghezvinnünk. Nem szeretnék túl sokat beszélni, inkább a pályán akarok bizonyítani.”

NÉVJEGY
Név: Nebojsa Januzovics
Nemzetiség: szerb
Született: 1988. február 2, Újvidék (Szerbia)
Korábbi klubjai: OK Vojvodina Novolin (2006-2007), OK NIS Vojvodina (2007-2011), VC Jerich International (osztrák, 2011-2012), OK Ribnica Kraljevo (2012-2013), VC Apoel (ciprusi, 2013-2014), OK Novi Sad (2015-2016)
Legnagyobb sikerei: Szerb bajnok (2007), kétszeres Szerb Kupa-győztes (2007, 2010)
Nemzeti válogatott: 2004 és 2006 között tagja volt Szerbia és Montenegró korosztályos válogatottjainak.

A másik szerb ütő, Djordje Borovicsanin szerződtetéséről később születik döntés.

JÁTÉKOSMOZGÁS KAZINCBARCIKÁN
Távoztak: Bene Róbert (Szolnok), Csányi Tamás (Kaposvár), Lehóczky László (visszavonult), Szabó Dávid (Konya, török).
Érkeztek: Kecskeméti Péter (Kolozsvár, román), Nebojsa Januzovics (Novi Sad, szerb)
Kiszemeltek: Djordje Borovicsanin (Crvena zvezda, szerb).

tm