Calcit Kamnik – Vegyész 1-3

Hétfő este megszerezte első győzelmét a Közép-európai Ligában a Vegyész RC Kazincbarcika, miután 3-1-re (-24, -18, 20, -19) nyerni tudott a házigazda Calcit Volleyball Kamnik otthonában. Árva Milánék mindhárom nyert szettjüket többpontos hátrányból fordítva húzták be, az átló 25 pontot termelt.

MEVZA LIGA, 4. TORNA, 1. MÉRKŐZÉS
Calcit Volleyball Kamnik – Vegyész RC Kazincbarcika 1-3 (-24, -18, 20, -19)
Kamnik, 150 néző. V: Královic, Viktoríni-Lisá (szlovákok)
Calcit: Stalekar 8, Brulec 1, Stembergar Zupan 17, Lakner 8, Ratek 13, Kotnik 13. Csere: Hribar, Golob (liberók), Konjedic 3, Podobnik. Vezetőedző: Gasper Ribic.
Vegyész: Toronyai 3, Borovicsanin 10, Banai 12, Árva 25, Januzovics 6, Juhász P. 11. Csere: Dudás T. (liberó), Kecskeméti 1, Kozsla, Kovács Z. 3. Vezetőedző: Daniel Oravec.
Az eredmény alakulása, I. játszma: 8-5, 16-11, 21-18. II. játszma: 8-7, 12-16, 16-21. III. játszma: 5-8, 16-15, 21-18. IV. játszma: 8-3, 11-16, 15-21.

Ezúttal volt ok az örömre, idegenben aratott győzelmet a Vegyész a MEVZA Ligában (Foró: vrck.hu - archív)
Ezúttal volt ok az örömre, idegenben aratott győzelmet a Vegyész a MEVZA Ligában (Foró: vrck.hu – archív)

RIPORT

Nyeretlenül várta hetedik meccsét a sorozatban a Vegyész, de azzal a céllal utazott el Szlovéniába, az utolsó MEVZA-tornára, hogy győzelemmel, győzelmekkel térjen haza.

Az első szettben a Kamnik vendégeként úgy tűnt, erre nem lesz lehetőség, hiszen a hazaiak magabiztosan vezettek, a hajrát is 21-18-ról várták. Innen azonban egyenlíteni tudott a VRCK, majd nagy izgalmak után megnyerte az első felvonást (24-26, 0-1). A fordulás után már szorosabban alakult az állás, majd a második technikaihoz érve a Vegyész volt négypontos előnyben. A Calcit tisztes távolságból követte ellenfelét, újítani már nem tudott (18-25, 0-2). A harmadik játszmában továbbra is magabiztosnak tűntek Toronyai Miklósék, de a Kamnik átvette az irányítást, keveset hibázott, és 21-18-ról ezúttal nem kegyelmezett (25-20, 1-2). Kovács Zoltán Nebojsa Januzovics helyét vette át a csapatban, három pontot szerzett, míg Árva Milán hét pontig jutott ebben a szettben, a VRCK pedig 8-3-ról felállva 11-16-ra fordított, majd feltette a i-re is a pontot (19-25, 1-3).

Árva 25 pontig jutott, a feladók összesen 55 labdát adtak neki. Fogadásban ezúttal is gyengébben muzsikált a Vegyész, mégis sikerült nyernie, köszönhetően a centerek, Banai Máté és Juhász Péter jó játékának is.

Daniel Oravec, a Kazincbarcika vezetőedzője a mérkőzés után a következőket mondta honlapunknak: „Nagyon örülünk a győzelemnek, és annak, hogy a bajnoki rájátszásra nyert meccsel mehetünk a MEVZA Ligából. Mind a három szettben, amit megnyertünk, négy-ötpontos hátrányokat kellett ledolgoznunk, ami nem kis energiánkba került. A harmadik játszma elvesztését sajnáljuk, kijöttek a hibáink, de a negyediket ismét sikerült megnyerni, köszönhetően a cserék jó játékának is.”

Kedden újra pályára lép a Vegyész, 20 órától a most már egyetlen nyeretlen gárdával, a Mladost Ribola Kastelával találkozik.