Magyar Kupa: Vegyész – Dág 3-2

Előnyt szerzett a Magyar Kupa negyeddöntőjében a Vegyész RC Kazincbarcika a Dági KSE csapatával szemben, miután szerda este 3-2-re nyert hazai pályán. A visszavágóra egy hét múlva kerül sor a Komárom-Esztergom megyei településen.

FÉRFI RÖPLABDA MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA – Dági KSE 3-2 (18, 18, -20, -17, 10)
Kazincbarcika, 150 néző. Jv.: Csizmarik, Bodrogi.
Vegyész: Szabó D. 21, Toronyai 2, Juhász 11, Banai 11, Kovács 8, Árva 11. Csere: Dudás (liberó), Bene (liberó), Lehóczky 2, Surányi, Budai. Vezetőedző: Toma Sándor.
Dág: Oszuska G 1, Szauter P 11, Jánossy 18, Krupánszki 16, Horváth 4, Takács 5. Csere: Koch (liberó). Vezetőedző: Szauter Ferenc.
Az eredmény alakulása: 1. szett: 8-5, 11-6, 16-9, 18-14, 23-18. 2. szett: 6-4, 8-6, 13-10, 16-13, 23-18. 3. szett: 3-4, 6-8, 11-14, 14-16, 18-16, 19-21. 4. szett: 6-4, 8-7, 11-12, 13-16, 16-21. 5. szett: 3-3, 5-6, 7-8, 11-8, 15-10.

Toma Sándor, a Vegyész edzője: A harmadik szettben fejben kicsit leengedtünk, ami miatt a nyitásunk és a fogadásunk is gyengébb volt. Lassan rázódtunk vissza a meccsbe, így egy nyögvenyelős siker lett belőle.

Szauter Ferenc, a Dág edzője: Lazán játszottunk, nem volt rajtunk teher, ami meglátszott a játékunkon is. Alakulhatott volna fordítva is az eredmény, de így is dicséret illeti a játékosaimat, mert jól játszottak. Gratulálok az ezúttal több hibával játszó Kazincbarcikának.

vrck-dag-mk-1516

RIPORT

Vasárnap a bajnokságban találkozott egymással a két csapat Kazincbarcikán, akkor a hazaiak 3-1-re nyertek. Ezúttal is jól kezdtek Banai Mátéék, a center vezérletével folyamatosan nőtt a Vegyész előnye. Az első technikai szünetben még csak három pont volt a különbség, de Szauter Ferenc edző 11-5-nél magához hívta fiait. Ez nem segített, mert a második technikai pauzánál 16-9-et mutatott az eredményjelző. Igyekezett zárkózni a Dág, de amikor lendületbe jött volna, Toronyai Miklósék megálljt parancsoltak nekik. Egy újabb vendég időkérés is jött a szett hajrájához érve (20-15), de Árva Milán pontjai után a hazaiaké lett az első szett (25-18, 1-0).

A második szettben Toronyai helyére Lehóczky László érkezett feladóban, és ez a játékrész is Banai-ponttal kezdődött. Jól mezőnyöztek és eredményesen támadtak a kazincbarcikaiak, de az ellenfél sem adta olcsón a bőrét, így az első technikainál két pont volt a különbség a VRCK javára (8-6). Lehóczky szemfüles ejtése még inkább lázba hozta az amúgy is lelkes szurkolókat, majd ismét Banai vívta ki magának a tapsot. Juhász Péter és Szabó Dávid pontja után időt kértek a dágiak (14-10), majd 15-13-nál Toma Sándor hívta magához játékosait, egy labdamenettel később pedig következett a második technikai szünet. Ötpontos előnyt dolgoztak ki a barcikaiak (20-15), ezért Szauter edző időt kért, de játékosai lélekben már feladták a szettet (25-18, 2-0).

Jól kezdtek a Komárom-Esztergom megyeiek a fordulás után, egy hosszú, látványos labdamenetet is megnyertek, Jánossy ászértékű szervája után pedig előnnyel mehettek az egyperces szünetre (6-8). Hullámvölgybe került a Vegyész, jobbára az ellenfél hibáiból tudott pontokat szerezni, ezért Toma Sándor kikérte első idejét (11-14). Egy vitatott bírói döntésnek köszönhetően is gyorsan egypontosra olvadt a vendég előny, és bár a második technikainál két ponttal mentek a dágiak, a hazaiak gyorsan a maguk javára fordították az eredmény állását (18-16). Fordulatokban nem volt hiány, megint a Dág került kétpontos előnybe (19-21). Időkéréssel és cserékkel is próbálkozott Toma Sándor, de Krupánszki ásza után szépített a Dág (20-25, 2-1).

Szabó bombáival kezdődött a negyedik játszma, és láthatóan komolyabban vették ismét a meccset a borsodiak, még ha nagy előnyt nem is sikerült kiharcolniuk (8-7). Aztán nem jöttek be a megoldások, így a Dág megfordította az állást (10-11), majd növelte előnyét (11-14). Toronyai Lehóczkyt, Budai Balázs Árvát váltotta, de Oszuskáék lendülete nem akart megtörni (13-16). Szauter Péter reklamálásért sárga lapos figyelmeztetésben részesült, miután nehezményezett egy bírói döntést, de csapata még így is tartotta hárompontos előnyét a hajrához közeledve (16-19). Leblokkolt a Vegyész, nem tudott pontokat szerezni, Szauter ütése után pedig egalizáltak a vendégek (17-25, 2-2).

A könnyűnek tűnő összecsapásból egy izgalmas mérkőzés kerekedett, aminek a hazai drukkerek aligha örültek. Látványos labdamenetekből, kőkemény ütésekből nem volt hiány, viszont Árváék sok nyitást rontottak, ami miatt nem tudtak ellépni ellenfelüktől (5-5). A térfélcserénél a vendégek vezettek (7-8), de Jánossy előbb hosszúra, majd Juhász blokkjába ütötte a labdát, és már a Vegyésznél volt az előny (10-8). Szauter edző mindkét idejét kikérte rövid idő alatt, de Szabó megrázta magát, vezérletével pedig a Vegyész előnyből várhatja a jövő heti visszavágót (15-10, 3-2).

A Vegyésznek 2, a Dágnak 1 pontja van a jövő heti visszavágó előtt. Csütörtökön Szolnokon lép pályára a VRCK bajnokin, a találkozót az M4 Sport 20 órától élőben közvetíti.