Csak megszorongatni sikerült a Zagrebet

Vasárnap este a Vegyész RC Kazincbarcika 3-1-re (27, -18, 15, 18) kikapott az így továbbra is veretlen Mladost Zagrebtől a MEVZA Kupa 1. tornájának záró mérkőzésén.

MEVZA KUPA, 1. TORNA (ZÁGRÁB)
MLADOST ZAGREB – VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA 3-1 (27, -18, 15, 18)
Zágráb, 250 néző. Jv-k.: Isajlovic, Viktorini-Lisa.
Mladost: Sabljak 11, Strahija 4, Marelic 10, Dukic 16, Prlic 9, Sedlacek 21. Csere: Mrakuzic (liberó), Bakonji, Vujovic, Nikacevic 1, Hanzic. Vezetőedző: Tomislav Misin.
Vegyész: Toronyai 1, Borovicsanin 8, Juhász 9, Árva 11, Januzovics 10, Banai 5. Csere: Dudás (liberó), Kecskeméti, Bokor 2, Surányi, Kozsla, Gulyás 1. Vezetőedző: Toma Sándor.
Részletes statisztika ITT.

RIPORT

A Ljubljana ellen nem sok babér termett Toma Sándor legénységének, de a szlovénokat legyőző Mladost ellen már az első perctől harcosan léptek fel Toronyaiék. Ennek köszönhetően az első technikai szünetben vezettek, és bár többpontos hátrányba kerültek ezután, de 20-20 után ők szereztek pontot. Az izgalmas végjátékban azonban nem volt szerencséje a Vegyésznek, így 29-27-re kikapott.

A fordulás után sem változott a játék képe, egészen az első technikai szünetig – Árváék ugyanis sorra szerezték a pontokat, 21-14-ről pedig már nem is engedték ki a kezükből a részsikert. A harmadik játékrész volt a legsimább, a kemény, határozott hazaiakkal szemben Borovicsaninéknak nem sok esélyük volt, és bár a negyedik szettben már jobban játszottak, nem sikerült egyenlíteniük.

A Vegyész két vereséggel zárta a MEVZA Kupa zágrábi tornáját, legközelebb október 25-én, a Kecskemét otthonában játszik bajnokit – melyet az M4 Sport élőben közvetít 18 órai kezdettel.

AZ 1. TORNÁK EREDMÉNYEI
Csütörtök
Calcit Volleyball Kamnik (szlovén) – Posojilnica AICH/DOB (osztrák) 2:3 (18, -23, 25, -18, -13)
Péntek
Calcit Volleyball Kamnik – Spartak Myjava (szlovák) 3:1 (18, 19, -23, 14)
Mladost Zagreb (horvát) – ACH Volley Ljubljana (szlovén) 3:2 (-21, -29, 21, 21, 13)
Hypo Tirol Innsbruck (osztrák) – Bystrina SPU Nitra (szlovák) 3:0 (23, 21, 19)
Szombat
Bystrina SPU Nitra (szlovák) – Mladost Ribola Kastela (horvát) 3-0 (15, 10, 19)
Posojilnica AICH/DOB (osztrák) – Spartak Myjava (szlovák) 3-0 (22, 26, 17)
ACH Volley Ljubljana (szlovén) – Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (15, 15, 15)
Vasárnap
Mladost Zagreb (horvát) – Vegyész RC Kazincbarcika 3-1 (27, -18, 15, 18)
Hypo Tirol Innsbruck (osztrák) – Mladost Ribola Kastela (horvát) 3:0 (25, 12, 19)