Háromszettes győzelem a Kastela ellen

Péntek délután a VRC Kazincbarcika Nyitrán lépett pályára, és nyert három szettben a horvát Mladost Ribola Kastela ellen a MEVZA Kupa 2. tornáján. Két vereség után tehát megvan az idei első VRCK-siker a sorozatban, nem is akármilyen. Szombaton szintén 16 órakor játszik Daniel Oravec legénysége a VKP Bystrina SPU Nitra ellen.

Egyből a kezdőben találta magát Carlos Páez, a VRCK napokban szerződtetett venezuelai feladója, és ha már így alakult, nagyon magabiztosan ezt a szettet a csapat meg is nyerte (18-25, 0-1). Szabó Dávid járt az élen a pontszerzésben, de hozzá hasonlóan társai is szépen termelték a pontokat. Ebben a játszmában nem is igazán tudták blokkolni a borsodiakat, akik nagy kedvvel röplabdáztak. Ott volt a pályán Gebhardt Áron is, aki betegség miatt az utóbbi két meccset kénytelen volt kihagyni.

Fotó: vrck.hu archív/Tóth Milán

A második játszmában szinte végig futott az eredmény után a VRCK, a Kastela gyorsan kétpontos előnyre tett szert. Először 12-12-nél volt egál, majd a horvátok megint lépéselőnybe kerültek, majd 21-21-nél ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző. Daniel Oravec csapata megrázta magát, csinált is négy pontot, míg a vendégek egyet, így nagy csatában sikerült a maga javára fordítania az állást a Kazincbarcikának, és kétszettes előnybe került (22-25, 0-2). Ebben a játékrészben Mészáros Dömötör volt a legponterősebb, és 73 százalékos hatékonysági mutatóval támadott.

A harmadik szettre sem változtatott Oravec, nem is volt rá oka. A Kastela megint jól kezdett, de aztán gyorsan be kellett látnia: nem tudja felvenni a kazincbarcikaiak ritmusát. 9-9-nél a horvátok beragadtak, a kék-sárgák pedig termelték a pontokat (9-16). 11-20-nál már a Kastela magas sánca sem tudott megálljt parancsolni Vlado Milevéknek, így a VRCK három szettben megnyerte az összecsapást (16-25, 0-3).

MEVZA KUPA, NYITRAI TORNA, 2. MÉRKŐZÉS
Mladost Ribola Kastela (horvát) – VRC Kazincbarcika 0-3 (-18, -22, -16)
Nyitrai Sportcsarnok, 100 néző. V.: Seifried, Miklosic.
Kastela: Giljanovic, Ruiz 8, Norman 9, Sestan 14, Peric 2, Visic 2. Csere: Pervan (liberó), Kulusic, Glaurdic, Scerbakov. Vezetőedző: Ivan Rancic.
VRCK: Páez 4, Milev 9, Banai 6, Szabó D. 17, Mészáros 11, Juhász 10. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Kozsla, Toronyai, Blázsovics 1. Vezetőedző: Daniel Oravec.
Az eredmény alakulása, I. szett: 4-6, 7-8, 8-12, 13-16, 17-22. II. szett: 3-1, 8-6, 12-12, 16-14, 21-21. III. szett: 3-2, 8-7, 9-13, 9-16, 13-21.

Ivan Rancic: Sajnos ezúttal sem tudtunk átlendülni a saját árnyékunkon, ellenfelünk megérdemelten nyert, mert kevesebbet hibázott nálunk.

Daniel Oravec: Győzelemért jöttünk, megszereztük, de még így is sok a javítanivaló. Gratulálok a csapatnak, mert szép győzelmet arattak.

Szombaton 16 órakor a házigazda, a Kastelát szintén három szettben legyőző Nitra lesz a VRCK ellenfele.